x

SATJAM dodal střechu ázerbájdžánské škole

01.01.2019

Společnost SATJAM, výrobce lehkých střešních krytin, se zapojila do unikátního projektu Energeticky efektivní škola. Připravilo jej Velvyslanectví České republiky v Ázerbájdžánu a jeho cílem bylo za podpory tuzemských firem rekonstruovat v ázerbájdžánské obci Karavalli školu pro tamní děti. Touto formou se měly představit možnosti českých společností v oblasti environmentálních technologií. Důraz proto byl při rekonstrukci probíhající od srpna do listopadu 2018 kladen na snížení energetické náročnosti objektu. Oproti původnímu stavu uspoří škola v nové podobě 80 % zemního plynu a desetinu elektřiny.

SATJAM se zapojil bezplatnou dodávkou k výměně kompletní střešní krytiny včetně nosné konstrukce. Konkrétně jde o prvotřídní krytinu SATJAM Bond. Další české firmy dodaly například vytápění, vzduchotechniku, sanitu nebo osvětlení. Zajistily také potřebnou dokumentaci a odborný stavební dozor. Celkem jich spolupracovalo 12.

Škola v Karavalli by se měla stát vzorem pro rekonstrukce podobných veřejných budov po celém Ázerbájdžánu. Velvyslanectví projekt připravovalo téměř dva roky v rámci aktivní ekonomické diplomacie.

 

Nastavení cookies