x

Trapézové plechy

Trapézové plechy jsou vyráběny z ocelového plechu žárově pokoveného vrstvou zinku, aluzinku nebo také z hliníkového plechu. Dále mohou být opařeny některým typem lakované povrchové úpravy.

Široká škála barev a typů povrchových úprav poskytuje společně s barvami na objednávku velký prostor pro nejrůznější architektonická řešení. K některým typům trapézových plechů nabízíme prosvětlovací profily.

Výběr trapézového plechu
trapézový profil

Trapézové plechy, opláštění, profily

Ocelový trapézový plech je obvykle žárově pokoven vrstvou zinku nebo aluzinku. Kovové trapézové plechy bývají opatřeny některým typem lakované povrchové úpravy. Široká škála barev a typů povrchových úprav poskytuje velký prostor pro nejrůznější architektonická řešení - střechy, fasády, interiéry. Některé typy kovových trapézových plechů existují s antikondenzační úpravou, případně s perforací pro použití v konstrukcích s požadavkem na akustický útlum.

Ocelové trapézové plechy s vysokým profilem jsou základním konstrukčním prvkem pro velkoplošné krytí, obvyklá tloušťka plechů pro toto použití se pohybuje od 0,50 do 1,25 mm. Střešní plášť se musí optimalizovat vůči konstrukci a pro hledání vhodného profilu a tloušťky plechu pro danou konstrukci se využívají statické tabulky únosnosti trapézů a také jsou k dispozici speciální programy, které tento výpočet usnadňují.

Nastavení cookies