x

Novinka SATJAM Rapid DeLuxe

SATJAM Rapid DeLuxe taška2.png
Soubory ke stažení
24.08.2021

SATJAM přichází s vylepšenou variantou oblíbené střešní krytiny Rapid - novinkou Rapid DeLuxe.

Zlepšení, které není jen kosmetické

Přicházíme s novinkou, krytinou SATJAM RAPID DeLuxe. Název vašemu sluchu nerezonuje náhodně, opravdu se jedná o oblíbenou krytinu RAPID, ovšem ve vylepšeném provedení. Stále se jedná o velkoformátovou krytinu se skrytým kotvením pomocí zacvakávacích zámků, která je alternativou klasických falcovaných krytin. Na základě poznatků z montáží a užívání krytiny RAPID ale byly provedeny úpravy, které zvyšují komfort při montáži a také zlepšují užitné parametry krytiny. SATJAM RAPID DeLuxe je zkrátka oblíbená krytina dovedená k dokonalosti.

Nový tvar zámku

Stěžejní změnou je úprava profilace zámku. Nový tvar zlepšuje kluznost zámku, díky čemuž se snižuje napětí při posunech plechu vlivem teplotní roztažnosti. Současně tato úprava pomáhá eliminovat drobné tvarové nepřesnosti způsobené výrobními tolerancemi. Cílem provedené úpravy je zajistit dokonalý vzhled hladké krytiny bez nežádoucích zvlnění.

Náběhy u zámků

Také druhá změna - mírné přizvednutí zámku nad podklad, se zaměřuje na eliminaci napětí v krytině. Provedené náběhy snižují pnutí v místě zámku, čímž odstraňují případné drobné zvlnění krytiny při zacvaknutí zámku.

Zvětšení perforace

K základním vlastnostem plechu patří výrazná teplotní roztažnost. Zahřátím se roztahuje a při špatném kotvení pak dochází k jeho zvlnění. Pro minimalizaci důsledků dilatačních pohybů má nová krytina RAPID DeLuxe zvětšeny otvory pro kotvení a současně zmenšeny jejich rozteče, takže umožňuje hustší šroubování při zachování kluznosti. Aby však na střeše nová úprava správně fungovala a zajistila dokonalý vzhled hladké krytiny bez nežádoucích zvlnění, je nutné dbát na správné dotažení šroubů.

Navýšení typů profilace

Při provádění technologických úprav mysleli v SATJAMU i na koncové zákazníky a rozšířili nabídku typů krytiny RAPID DeLuxe. Z designového hlediska jsou tak k dispozici čtyři různé varianty:

- zcela hladký povrch

- hladký povrch se 2 širokými prolisy

- hladký povrch se 2 malými ostrými prolisy

- povrch ve tvaru mikrovlny (jemný reliéf na celé ploše krytiny)

Všechny typy uvedených profilací mají za úkol mírně roztříštit plochu krytiny. Proč? Tenký plech se do jisté míry může dotvarovat podle podkladu a vyrýsovat třeba nosné prvky. Profilace tyhle nežádoucí efekty eliminují. Stejně dobře poslouží provedení krytiny z materiálu Stucco, což je plech přímo vyráběný s drobným reliéfem. Stucco je k dispozici ale jen u hliníkového provedení krytiny z materiálů AluMat nebo AluFalc.

Krytky zámků

Poslední inovací je ukončení zámků plíškem, který zámek na okapové hrabě zaslepí. Úprava přispívá k vyšší estetice celého řešení střechy a také zamezuje vlétávání hmyzu.

Ohýbací nástroj

Protože krytina RAPID DeLuxe je vyráběna pouze ve variantě se zástřihem, vyžaduje na okapové hraně zahnutí za okapní plech. To zajistí lepší přídržnost plechu k podkladu a lepší odvod vody. K provedení tohoto detailu byl vytvořen pomocník pro práci s novou krytinou - Ohýbací nástroj, se kterým se ohyby dají připravit velice snadno.

Doplňkový sortiment

Dobrou zprávou je, že pro novou krytinu RAPID DeLuxe je možno použít stejné doplňky jako pro krytinu RAPID. Dají se tak využít již zakoupené prvky a nemění se ani podmínky montáže. Platí to jak pro sněhové zábrany, tak pro střešní lávky nebo držáky solárních systémů.

S novým typem střešní krytiny je kompatibilní i lemování střešních oken, známé pod označením SSX.

Nekončí ani klasický RAPID

Původní a nová verze krytiny RAPID mezi sebou nejsou bezezbytku zaměnitelné. Proto budou v závodě SATJAM současně vyráběny obě varianty. Nová krytina RAPID DeLuxe na nové výrobní lince, a to buď v provedení ocel s prémiovými povrchovými úpravami nebo hliník. V provedení RAPID bude od teď vyráběna krytina pouze s jednoduššími povrchovými úpravami na bázi polyesterů.

Oblíbená krytina s mnoha vylepšeními

Hladké falcované krytiny ideálně korespondují se všemi stavbami napříč designovými trendy. Uplatní se stejně dobře na moderní minimalistické architektuře jako na rustikálních stavbách. Krytina SATJAM RAPID na střeše efekt falcované krytiny se stojatou drážkou vytváří, ovšem její montáž je mnohem jednodušší a rychlejší. Proto má tolik příznivců. V novém provedení RAPID DeLuxe, které její estetické kvality ještě podtrhuje, se jejich řady zajisté dále rozšíří. Produktovou stránku novinky Rapid DeLuxe naleznete zde.

 

Novinku SATJAM Rapid DeLuxe je již možné objednávat, expediční termíny této krytiny jsou však bohužel z důvodu extrémního přetížení naší výroby stanoveny na konec října.

Produktovou stránku novinky Rapid DeLuxe naleznete zde.

Nastavení cookies