x

Satjam okapy Niagara

Niagara1.jpg
19.02.2014

K příslušenství každé střechy patří okapový systém, který slouží k plynulému a volnému svodu dešťové vody ze střech. Srážkovou vodu ze střechy spolehlivě odvádí okapy Niagara, které vynikají odolností proti korozi a lehkostí, přestože jsou dostatečně pevné. Současně tento okapový systém dokáže ideálně odolávat povětrnostním vlivům, včetně mrazivých cyklů. Pokud právě přemýšlíte o pořízení nového okapu na vaši stavbu, vyplatí se rozhodovat podle technických parametrů a materiálu, z něhož je okapový systém vyroben. Satjam okapy Niagara jsou zhotoveny z prvotřídního ocelového plechu, žárově pozinkovaného a opatřeného oboustrannou povrchovou úpravou, kterou tvoří polyuretanový lak o tloušťce 50 mikrometrů. Životnost materiálu může být až padesát let, a vyjma dlouhé trvanlivosti lze u kompletního okapového systému Niagara ocenit unikátní hloubku žlabů, vysokou pevnost a minimální roztažnost.

Pestrá barevná škála

Satjam okapy Niagara se vyrábějí v několika barevných variantách – k základním barvám se řadí červená, hnědá, bílá, šedá nebo černá. Nadstandardně si zákazníci mohou objednat barvu stříbrnou, případně měděnou. Barevná paleta umožňuje přizpůsobit výběr okapu odstínu střešní krytiny nebo fasády domu. Instalace okapového systému Niagara není složitá – je koncipována jako skládačka jednotlivých dílů, včetně jejich kotvení. Okapový systém se skládá z celé řady jednotlivě napojovaných prvků, od žlabových háků až po výtokové koleno. Žlaby jsou dodávány v délkách 4 a 6 metrů, svody 3 a 5 m. Dimenze jednotlivých prvků okapového systému Niagara závisí hlavně na rozměrech střechy, důležitými parametry jsou plocha střechy a její tvar.      

 

Možnosti použití

Satjam okapy Niagara je možné použít na jakýkoliv typ střešní konstrukce, při rekonstrukcích i na novostavbách nebo pouze při výměně starých okapových systémů. Při volbě Satjam okapů Niagara velmi oceníte minimální nároky na údržbu, nevyžaduje žádná zvláštní opatření, která by se majiteli mohla prodražit. Postačí jen běžná údržba spočívající v tom, že před a po zimě je nutné vyčistit žlaby od nánosu napadaného listí či jiných nečistot. Zaschlou špínu můžete odstranit vodou, ale vyvarujte se použití abrazivních prostředků, které by mohly poškodit povrchovou vrstvu okapu.       

Nastavení cookies