x

Satjam Rapid

malý rapid.JPG
19.02.2014

Střecha je velmi důležitou součástí domu, proto si výběr vhodné střešní krytiny zaslouží pečlivou pozornost. Pokud sháníte správnou střešní krytinu do moderní zástavby a kladete důraz na designové provedení, vaše představy naplní velkoformátová krytina Satjam Rapid. Svým vzhledem se podobá falcované střešní krytině, což je krytina s dvojitou stojatou drážkou. Produkt Satjam Rapid je ale cenově dostupnější, protože jeho montáž je mnohem rychlejší a jednodušší. Optimalizovat náklady na stavbu, případně rekonstrukci domu, lze už od počátku, neboť můžete počítat s tím, že Satjam Rapid má až 10x nižší hmotnost než klasické těžké střešní systémy. Díky lehkosti a jednoduché montáži se krytina Satjam Rapid ideálně hodí především na novostavby (nadčasové pultové střechy), avšak své využití má i při rekonstrukcích střech v historické zástavbě.

Pokládka a její pravidla   

Střešní krytina Rapid se pokládá buď na laťování, nebo bednění a v obou případech se používá skryté kotvení. Zvolíte-li pokládku na bednění, doporučujeme použít separační fólii, ale může být i rohož. Dojde tak k zamezení dotyku krytiny s bedněním, a tím bude zajištěno lepší odvětrání. Střešní krytina Satjam Rapid je vyráběna ve dvou stavebních šířkách, a to 510 a 310 mm. Odběratel může volit pásy o délce 0,5 – 9 m (u SR 510) nebo až do 10 m u SR 310. Kladečský plán, včetně materiálového rozpočtu, se vyplatí konzultovat s odborníky – správně položená krytina příznivě ovlivní funkčnost a trvanlivost střechy. Satjam Rapid má životnost kolem 30 až 50 let s nízkými nároky na údržbu a v programu „Satjam Záruka Plus“ vám bude poskytnuta záruční doba až 40 let (rozšířená záruka Satjam Záruka Plus platí pouze v případě registrace na www.satjam.cz).

 

Design, který zaujme

Díky provedení střešní krytiny Rapid a možnosti výběru z pestré škály barev, včetně palety povrchových úprav, získá střecha efektní a na pohled příjemný vzhled. Dokonale lze sladit krytinu s fasádou domu nebo ostatními stavebními prvky. Společně s krytinou Satjam Rapid je odběrateli dodán ucelený systém střešních doplňků, jako jsou hřebenáče, závětrné lišty, okapní plechy a další typizované klempířské prvky. Součástí dodávky je i kvalitní okapový systém.