czstrecha, stresna krytina en de

Kompletní příslušenství střechSATJAM klempířské doplňky

Standardizované klempířské doplňky nabízí základní prvky lemování pro každý typ střešní krytiny Satjam. Jedná se o osvědčený a prověřený systém, který řeší Vaší střechu do nejmenšího detailu.
SATJAM-hrebenac-stredni.jpg SATJAM-zavetrna-lista-horni.jpg SATJAM-zavetrna-lista-spodni.jpg SATJAM-okapni-plech.jpg
SATJAM-uzlabi.jpg SATJAM-oplechovani-ke-zdi.jpg SATJAM-stenove-narozi.jpg SATJAM-stenovy-kout.jpg
SATJAM-hrebenac-rovny.jpg SATJAM-drzak-hromosvodoveho-dratu.jpg SATJAM-čelo.jpg SATJAM-opravna-barva.jpg
SATJAM difuzní folie

Zvláštní pozornost si zaslouží difuzní folie SATJAMFOL, jejichž předností je především poměr mezi cenou a užitnou hodnotou.

Chrání tepelnou izolaci před nepříznivým působením atmosférických vlivů (déšť, sníh) pro případ, kdyby se vlhkost dostala pod střešní krytinu. Díky mikroperforaci umožňuje prostup vodní páry z izolace ven, což zaručuje, že izolace zůstává suchá. Pouze v suchém stavu izolace splňuje svůj účel. Vysoká paropropustnost umožňuje aplikovat izolaci střechy na celou výšku krokví, což dává možnost lepšího zateplení střechy.

Třívrstvá konstrukce z polypropylenu zajišťuje odolnost proti mechanickému poškození, je nezávadná vůči životnímu prostředí a lze ji recyklovat. Stabilizovaný materiál splňuje normy EU, je odolný vůči působení UV záření. Nešíří oheň - požární odolnost E. Díky zušlechťujícím přísadám se zvyšuje odolnost v procesu stárnutí a při působení teplotních vlivů.

Folie se pokládá přímo na izolaci, čímž nahrazuje plné bednění, výrazně šetří náklady a snižuje hmotnost krovu. Lze ji použít i přímo na bednění.

SATJAM-folie-foto.pngSATJAM-folie-tabulka.png

* Podle metodiky měření.
1 Fólie WI je vhodná pro použití ve sklonech nad 20°.
2 Fólie VN má intergrovanou lepící pásku. Je použitelná ve sklonech od 8° za předpokladu, že je uložena na pevném podkladu (bednění, nebo tuhé izolační desky), přeložení pásu fólie je alespoň 200 mm, veškeré spoje jsou přelepeny, jsou podlepeny kontralatě a nad všemi prostupy je provedeno opatření pro zajištění obtoku vody kolem prostupujících konstrukcí (žlábek z fólie, nebo plechu). Bez těchto opatření je fólie použitelná pro sklony nad 22°. V případě použití fólií jako dočasné ochrany stavby před srážkovou vodou při montáži krytiny musí být veškeré spoje přelepeny, podlepeny kontralatě a nad všemi prostupy musí být provedeno opatření pro zajištění obtoku vody kolem prostupujících konstrukcí (žlábek z fólie nebo plechu).


SATJAM pásky k difuzním foliím

SATJAM-folie-tabulka-paska.png
SATJAM spojovací materiál

Pro snadné a bezpečné kotvení našich výrobků k podkladu i mezi sebou, je doporučeno užití originálního kotevního a spojovacího materiálu. Jednotlivé typy, včetně popisu použití, naleznete v tabulce.
Pro usnadnění orientace v nabízeném sortimentu jsou níže znázorněna aplikační schémata s kódy jednotlivých prvků.

Kotvení velkoformátových krytin a trapézových plechů

SATJAM-Kotvení-velkoformátových-krytin-a-trapézových-plechů.pngsatjam-kotveni-velkoformatovych-krytin-a-trapezovych-plechu-tabulka

satjam-trapez-t20-krivka-big

1 Barvy šroubů k dodání dle vzorkovnice standardních barev SATJAM.
   U provedení INOX pro hliníkovou krytinu jsou k dodání RAL3011 a 8017
2 Barvy šroubů k dodání RAL 3009, 7024, 6005, 5010, 3016, 7035, 8004, 8017, 9002, 9005, 9006, 9010, 3011
3 Barvy šroubů k dodání RAL 5010, 8004, 3011, 7024, 7035, 8017, 9002, 9005, 9006, 9010
4 Barvy šroubů k dodání RAL 7035, 9002, 3011, 8017, 9006, 9010
5 Barvy šroubů k dodání RAL 7035, 9006, 9010, 5010, 7024, 3011, 8017
6 Barvy nýtů RAL 3011, 7024, 8017, 9002, 9005, 9006, 9010, 7035, 6005, 8004

Kotvení krytiny SATJAM Bond Exclusive/Metalic

SATJAM-kotvení-krytiny-SATJAM-Bond-Exclusive_Metalic.pngSATJAM-kotvení-krytiny-SATJAM-Bond-Exclusive_Metalic-tabulka.png
Kotvení krytiny SATJAM Rapid

SATJAM-kotvení-krytiny-SATJAM-Rapid.pngSATJAM-kotvení-krytiny-SATJAM-Rapid-tabulka.png
Kotvení nadkrokevní izolace SATJAM Izopir

SATJAM-kotvení-nadkrokevní-izolace-SATJAM-Izopir.pngSATJAM-kotvení-nadkrokevní-izolace-SATJAM-Izopir-tabulka.png
SATJAM sněhové zábrany

Sněhové zábrany jsou velmi důležitou součástí střešního systému, zejména tam, kde by sesuv sněhu ze střechy mohl ohrozit životy a zdraví lidí nebo způsobit škody na majetku. Sněhové zábrany se montují dle schémat, v návaznosti na sněhové oblasti určené ČSN. Montážní návod pro sněhové zábrany naleznete zde.

SATJAM-SZO.png SATJMA-snehove-zabrany-RAPID.png SATJAM-snehova-zabrana-nos.png SATJAM-snehovy-zachytavac.png
SATJAM-drzak-snehove-zabrany.png SATJAM-snehova-zabrana.png SATJAM-spojka-sněhové-zábrany.png  

SATJAM bezpečnostní prvky


Bezpečnostní prvky Satjam - nabízí kvalitní řešení pro zpřístupnění střechy v rámci nezbytné údržby.

SATJAM-střešní-lávka.png SATJAM-stresni-schod.png SATJAM-drzak-stresni-lavky.png SATJAM-kolebka-stresni-lavky.png
SATJAM-drzak-kolebky-stresni-lavky.png SATJAM-spojka-stresni-lavky.png    

 
SATJAM odvětrávání, prostupy střech a spojky

Odvětrání střechy je velice důležité pro její správnou funkci. V horkých dnech je potřeba odvádět horký vzduch, během celého roku pak vodní páry. Lze odvětrávat přes hřebenáč (pod hřebenáčem), kdy se využívají doplňky jako větrací pás hřebene, případně doplňkové odvětrání hřebene. Pokud tento způsob nestačí, přidávají se do plochy navíc tzv. odvětrávací tašky, které zvýší dimenzi odvětrávání. Odvětrání střechy je dimenzováno v projektu.
SATJAM-odvetravaci-taska.png SATJAM-odvetravani-hrebenace.png SATJAM-tesneni-pod-hreben.png SATJAM-vetraci-pas-hrebene.png

Pro zabezpečení prostoru mezi krytinou a difuzní folií se pak používají doplňky jako ochranná větrací mřížka, ochranný pás proti ptákům, spodní těsnění atd. Tyto doplňky přitom ale dále zajišťují přístup vzduchu (sání) pod střešní krytinu.
SATJAM-ochranna-vetraci-mrizka.png SATJAM-ochranny-pas-proti-ptakum.png SATJAM-tesneni.png SATJAM-tesneni-univerzalni-samolepici.png

Prostup střechou je záležitost většiny střech, maximální funkčnost systému je nezbytností, která Vám dává jistotu, že v případě nepříznivého počasí nemusíte mít obavy ze zatečení do Vaší střechy.

SATJAM-kominek-pro-odvod-plynu.png SATJAM-odvetravaci-kominek.png SATJAM-anteni-prostup.png SATJAM-prostupova-manzeta.png
SATJAM-spojka-hrebenace-T.png SATJAM-spojka-hrebenace.png SATJAM-prostupova-manzeta-otevrena.png  

Představujeme
Solarní systémy
Plechová střecha
Jak ušetřit
 Zavřít konfigurátor