x

Střešní krytiny

Arad malýJPG.JPG
19.02.2014

Vnější povrch střechy je potřeba chránit před povětrnostními vlivy a rozmary počasí. K tomuto účelu jsou využívány kvalitní střešní krytiny, které se montují na novostavby (rekonstrukce) rodinných či bytových domů, stavby občanské vybavenosti nebo komerční a hospodářské objekty. Správná volba střešní krytiny a všech souvisejících prvků střešní konstrukce je velmi důležitá, a rozhodně se vyplatí konzultace s odborníky. Výběr krytiny ovlivňuje hned několik kritérií, například sklon střechy (šikmá / rovná) nebo místo, kde se stavba nachází (v horské oblasti apod.). Značnými výhodami disponují plechové střešní krytiny – mají nízkou hmotnost, jsou bezúdržbové a trvanlivé. Plechové střešní krytiny se vyrábějí jako velkorozměrové ve tvaru skupiny tašek a také jako maloformátové jedno a dvou modulové tašky.

Materiál s dlouhou tradicí

Velmi vhodné jsou lehké střešní krytiny do horských či podhorských lokalit, v nichž určitým způsobem nahrazují v minulosti často používaný dřevěný šindel, případně štípanou břidlici. Díky krytinám z lakovaných plechů střechy v horských oblastech ideálně odolají nárazům větru, přívalovým dešťům i vrstvám sněhu a ledu. Rozhodně si však nechte odborníky doporučit typ povrchové úpravy, sortiment doplňků a bezpečnostních prvků – tak aby byly splněny všechny podmínky pro bezproblémové fungování střešního pláště jako celku. Plechové střešní krytiny v moderním provedení mají univerzální využití a jsou určeny pro funkční, trvalé a estetické pokrytí rodinných domů, hospodářských staveb, budov veřejného užití apod.

 

Co je dobré vědět…    

Velkoformátové střešní krytiny jsou dodávány v pásech (do 6 m), podle požadavku odběratele. Ideální délka, z hlediska snazší manipulace a jednoduchého transportu, je do 4,5 metru. Krytiny z lakovaných plechů lze dělit elektrickou prostřihavačkou nebo elektrickými nůžkami na plech. Na drobné úpravy si vystačíte s klasickými klempířskými nůžkami. Střešní krytiny, které jsou opatřeny minerálním posypem, se dělí nejlépe pomocí pákových nůžek (používat úhlovou brusku je zakázáno). Může se stát, že se při montáži plechová krytina poškodí, pak je nutné provést opravu co nejdříve, podle návodu od výrobce. V běžných podmínkách má plechová krytina životnost v rozmezí 30 – 50 let, avšak při svědomitě prováděné údržbě lze její trvanlivost prodloužit až na 80 let.             

Nastavení cookies