czstrecha, stresna krytina en de

SENDVIČOVÉ PANELY PIR

Sendvičové panely představují moderní, efektivní, trvanlivé a zároveň ekonomické řešení pro opláštění staveb. Využívají se především pro průmyslové a zemědělské objekty jako výrobní a skladovací haly, chladírny a mrazírny, stáje. Stejně dobře najdou uplatnění u obchodních, sportovních nebo administrativních center a dalších staveb občanské vybavenosti. Kromě vnějšího opláštění stěn se dají použít i na střechy, podhledy, příčky a dokonce i pro nosné stěny menších objektů, třeba mobilních chladicích boxů.

Lehká konstrukce sendvičových panelů spojuje jádro z PIR pěny s obalem z ocelového plechu v různých profilacích, barvách a povrchových úpravách. Vnitřní vrstva PIR pěny poskytuje výborné tepelně izolační, akustické i protipožární vlastnosti, zatímco obkladové nosné vrstvy garantují tuhost a stabilitu.

Díky variabilitě provedení a nízké hmotnosti se s panely snadno manipuluje i bez těžkých zvedacích zařízení. Montáž není závislá na povětrnostních podmínkách. Smontované panely mohou být bez poškození rozebrány a opakovaně sestaveny, například když se změní využití haly.

V nabídce SATJAM najdete panely o tloušťce 40 až 220 milimetrů, ve standardních stavebních šířkách 1 000, 1 050 a 1 150 milimetrů a s variabilní délkou od 2 až po 16 metrů. Sortiment obsahuje také veškeré potřebné příslušenství.

Využití sendvičových panelů
Sendvičové panely

 

Stěnový sendvičový panel PIRTECH PWS – PIR ST

Stěnové sendvičové panely PIRTECH STANDARD s viditelným kotvením se stavební šířkou modulu 1 000/1 150 mm se dají jednoduše a lehce upevnit ke konstrukcím z různého materiálu pomocí systémových šroubů určených pro příslušný materiál nosné konstrukce (ocel, beton, dřevo). Standardizované řešení podélných zámků typu pero-drážka zajišťuje velmi dobrou těsnost, odolnost proti ohni a urychluje montáž.

Sendvičové panely

 

Stěnový sendvičový panel PIRTECH PWS – PIR PL

Stěnové sendvičové panely PIRTECH PLUS se skrytým kotvením se stavební šířkou modulu 1 050 mm se dají jednoduše a lehce upevnit ke konstrukcím různého materiálu pomocí systémových šroubů určených pro příslušný materiál nosné konstrukce (ocel, beton, dřevo). Fasáda z panelů tohoto typu vzbuzuje dojem kompaktního povrchu (bez viditelných spojů a kotevních prvků), a díky tomu se toto řešení často používá u průmyslových objektů s vyššími nároky na design.

Sendvičové panely

 

Střešní sendvičový panel PIRTECH PWD – PIR

Střešní sendvičové panely PIRTECH se stavební šířkou modulu 1050 mm se dají jednoduše upevnit ke konstrukcím z různého materiálu pomocí kalot a příslušných systémových šroubů. Profilace vnějšího pláště (trapézový profil) umožňuje přenos vysokého zatížení. Panely PWD - PIR lze používat u systémů s jedním či vice poli. Použitelné pro sklony od 4°.

Sendvičové panely

 

Stěnový sendvičový panel PIRTECH PWS – PIR CH

Stěnové sendvičové panely PIRTECH CHLADÍRENSKÉ s viditelným kotvením a s šířkou modulu 1000/1150 mm se dají jednoduše a lehce upevnit ke konstrukcím různého druhu pomocí systémových šroubů určených pro příslušný materiál nosné konstrukce (ocel, beton dřevo). Tyto panely jsou určeny k použití jako vnější stěny, konstrukce stropu (s dodatečnou krytinou) a vnitřní stěny v chladírenských a mrazírenských objektech.

Sendvičové panely

 

Sendvičový panel AGROPIR

PŘIPRAVUJEME
 

Střešní sendvičové panely AGROPIR jsou stejně jako jiné sendvičové panely složeny ze dvou obkladových vrstev, mezi nimiž je jádro z tuhé PIR pěny. Nejdůležitějším rozdílem je, že jako vnitřní obklad je použit skelný laminát, který je odolný proti vysoce agresivním chemickým podmínkám, vlhkosti, jaké se mohou v objektech pro chov zvířat vyskytovat. Laminát se skládá z několika vrstev skleněného vlákna a polyesterové pryskyřice. Kotvení panelů je stejné jako u ostatních typů. Použitelné pro sklony od 4°.

Sendvičové panely

 

Sendvičové stěnové panely možnosti profilace

Sendvičové panely

 

Sendvičové střešní panely/AGRO panely možnosti profilace

Sendvičové panely

 

Sendvičové panely rozsah vyrobitelných délek dle barevností

Sendvičové panely

 

Sendvičové panely příslušenství

ŠROUBY

Šrouby

SO6S šroub pro kotvení sendvičových panelů do podkladu z ocelových za studena tvarovaných profilů tl. 1,5-6 mm. Délka šroubů 80- 280 mm pro sendvičové panely tl. 35-260 mm.
SO12S šroub pro kotvení sendvičových panelů do podkladu z ocelových za tepla tvarovaných profilů. Vrtná kapacita 12 mm. Délka šroubů 80-280 mm pro sendvičové panely tl. 25-250 mm.
SDB šroub pro kotvení sendvičových panelů do betonu a dřeva. Při kotvení do betonu je nutno předvrtat otvor o průměru 5 mm. Délka šroubů 120 – 260 mm, pro sendvičové panely tl. 65-225 mm.
 

ROZNÁŠECÍ PODLOŽKA

Podložka

Je nepostradatelným prvkem při instalaci sendvičových panelů se skrytým kotvením PIRTECH PWS - PIR PL. Jeho nepoužití má za následek snížení nosnosti panelů o 30 %. Roznášecí podložka má tři otvory pro snažší umístnění kotevních šroubů. Užívají se dva šrouby pro jednu podložku.

 

KALOTA

Kalota

Střešní sendvičové panely jsou kotveny dvěmi nebo třemi kotevními šrouby na šírku panelu. Pro roznesení napětí se užívají kaloty.

 

STANDARDIZOVANÉ KLEMPÍŘSKÉ DOPLŇKY

Klempířské doplňky

Standardizované klempířské doplňky nabízí základní prvky lemování pro použití společně se sendvičovými panely. Jedná se o osvědčený a prověřený systém, který řeší Váš projekt do nejmenšího detailu.

 
 

Sendvičové panely základní parametry požární odolnosti

Sendvičové panely požární odolnost