x

Plechová střecha ano či ne?

Přemýšlíte o střeše pro váš dům?
O plechových střechám se mezi lidmi stále povídá řada mýtů a polopravd.

Zde je pár nejčastějších.

1. PLECHOVÁ STŘECHA MÁ JEDNODUŠŠÍ KROV ANO

Ano, je to pravda. Plechová krytina má významně nižší hmotnost (až 20krát), a pokud se s tímto parametrem počítá již od projektu, dá se konstrukce krovu zjednodušit a zlevnit – více informací zde. U rekonstrukcí, kde jsou mnohdy krovy pro použití těžkých krytin již málo únosné, se lze použitím lehké plechové krytiny vyhnout nákladné rekonstrukci krovu. Plechová střešní krytina přináší i další výhody a úspory nákladů. Jde především o rychlost montáže a významné snížení nákladů na manipulaci. Další velkou výhodou je široký sortiment typů, struktury a barev povrchové úpravy.

2. PLECHOVÁ STŘECHA NEODOLÁ PORYVU VĚTRU NE

Spousta lidí stále věří, že plechové krytiny při silnějším větru odletí, a to kvůli menší plošné hmotnosti. Odolnost krytin proti sání a tlaku větru je dána kotvením, zejména typem a množstvím kotevního materiálu. Pokud je toto kotvení provedeno špatně, uletí ze střechy jakákoliv krytina.

3. PLECHOVÁ STŘECHA IZOLUJE HŮŘE NE

Lidé se bojí, že pod plechovou krytinou jim bude v zimě kapat voda na hlavu a v létě příliš horko. Vznik kondenzátu v chladném počasí je přirozený jev, nejen u plechových krytin. Proto jsou povinnou součástí střech pojistné hydroizolační vrstvy, které kondenzát bezpečně odvádějí mimo konstrukci střechy. Tepelná pohoda v objektu je v letním i zimním období závislá na správném návrhu a provedení tepelně-izolačních vrstev. Samotná krytina se takto neposuzuje.

4. PLECHOVÁ STŘECHA PROPOUŠTÍ DÉŠŤ A SNÍH NE

Při sněžení se nemusíte obávat, že byste na půdě našli nafoukaný sníh. Plechová střešní krytina má totiž proti tradičním taškám až šestkrát méně spojů (ve velkoformátovém provedení).

5. PLECHOVÁ STŘECHA JE HLUČNÁ NE

Pokud jde o hluk, například za deště, opět platí, že je odhlučnění střechy dáno celkovou skladbou střešního pláště. Závislé je zejména na správné volbě tepelné izolace, která by měla mít i požadované akustické parametry. Akustické parametry musí splňovat střecha jako celek, ne pouze krytina.

6. PLECHOVÁ STŘECHA RYCHLEJI STÁRNE NE

Všechny střechy stárnou. Podívejte se na staré tradiční střechy, které pokrývá mech, řasa nebo lišejník. Naopak nejstarší hliníková plechová střecha je z roku 1897 a stále slouží svému účelu. Našim výrobkům věříme a poskytujeme na ně až 60letou záruku. Střešní krytiny SATJAM jsou plně recyklovatelné a po skončení jejich životnosti lze tento materiál 100% ekologicky zlikvidovat.

 

Nastavení cookies