czstrecha, stresna krytina en de

Kvalita spojuje, dům se střechou SATJAM obdržel mimořádné ocenění v rámci Českých cen za architektura 2016

15.11.2016

Každá stavba je jedinečná, některé jsou ale skutečně výjimečné. K těm opravdu špičkovým patří i podle názorů odborné veřejnosti Jonášovic stodola v Bílce. Objekt původně z 19. století nyní obdržel v rámci České ceny za architekturu 2016 mimořádné ocenění VELUX (partnera akce) za nejlepší práci s denním světlem. Mezinárodní porota architektů vyzdvihla například pečlivou práci s jednotlivými pohledy a průhledy. Střecha stavby byla během pětileté rekonstrukce vybavena krytinou SATJAM Rapid a osazena kvalitními střešními okny.

Projekt českého architekta Filipa Noska, který působí v německém studiu A2F, představuje v podstatě moderní dřevostavbu rodinného domu vsazenou do původního pláště historické stodoly. Z pohledu realizace jde o nákladnější variantu než novostavba. Střechu stodoly bylo nutné nahradit a citlivě spojit do celku, který bude charakteristický harmonií historie a moderní současnosti, přitom navenek nenarušit charakter stodoly a uvnitř naopak poskytovat plnohodnotný komfort pro bydlení. Právě k tomu byla krytina SATJAM Rapid ideální. S ohledem na nové dispozice stavby bylo nutné střechu osadit střešními okny, která přivádějí světlo do podkroví.

Pro Jonášovic stodolu se přitom nejedná o první významné ocenění. Objekt už zvítězil v Hauser Award 2014 a v roce 2013 obdržel čestné uznání v kategorii rodinných domů v Grad Prix Architektů. Potvrzuje se tak, že střešní krytiny SATJAM se hodí jak pro všechny zájemce o kvalitní produkty za dostupné ceny, tak i projekty špičkové architektury.

Více informací o krytině SATJAM Rapid naleznete zde.   


RAPID 510, RAL 7024.jpg