x

FAQ - Střešní systémy

V jakých délkách jsou krytiny dodávány?

Krytiny Roof, Grande, Trend a Rapid jsou velkoformátové krytiny. Varianta z ocelového plechu je vyráběna v délkách Grande a Trend maximálně 6070 mm, Roof maximálně 6040 mm. V hliníkové variantě pak Grande a Roof maximálně 4500 mm a Trend 3500 mm. U krytin Rapid je ocelová varianta SR 510 dodávána v maximální délce 9000 mm a varianta SR 310 v maximální délce 10 000 mm. Rapid v hliníkovém provedení je ve všech variantách vyráběn do maximální délky 8000 mm. U krytin ROOF, Grande a Trend doporučujeme pro snazší manipulaci a transport užívat délky do 4,5 m. U krytiny Rapid naopak doporučujeme vzhledem ke komplikovanosti napojování objednávat, pokud možno pásy nedělené. Krytiny Bond, Arad, Rombo, Taurus, Reno a Šindel jsou maloformátové krytiny a jsou dodávány po jednotlivých šablonách.

Jakým způsobem se krytina dá dělit?

Krytiny z lakovaných ocelových i hliníkových plechů doporučujeme dělit elektrickou prostříhavačkou, nebo elektrickými nůžkami na plech. Drobné úpravy a výstřihy se provádí běžnými klempířskými nůžkami. Je zakázáno používat pro dělení krytin úhlovou brusku.

Dojde-li k poškození povrchové úpravy krytiny při montáži, dá se tento stav nějakým způsobem opravit?

Ano. Ideálně za pomoci originální opravné barvy. Opravy je nutno provádět co nejdříve, pomocí tenkého štětce a je nutné se držet instrukcí v návodu na barvě.

Jsou plechové krytiny vhodné do horských a podhorských oblastí?

Ano, dokonce velmi vhodné. Tradice používání plechových krytin v horských oblastech je velmi stará, tyto krytiny se léty osvědčily. Je však vhodné konzultovat typ použité povrchové úpravy a sortiment doplňků a bezpečnostních prvků. Jen tak jsou splněny podmínky pro dlouhodobé bezproblémové fungování střešního pláště jako celku.

Jaká je životnost plechových krytin?

Životnost krytiny se odvíjí od agresivity prostředí, ve kterém je krytina použita, volby povrchové úpravy a dodržení montážních podmínek. V běžných podmínkách se dá hovořit o 40–60leté životnosti, ale při správně a svědomitě prováděné údržbě se dá životnost prodloužit i na 100 let, zejména u krytin hliníkových.

Nastavení cookies